Jump to content

A múzeum bársonytalpú őrei

2016. 11. 10. 06:00

Sok háznál megtűrik a macskák jelenlétét még akkor is, ha saját állatuk nincs. A macska ugyanis a rágcsálók elszaporodásának leghatékonyabb és legtermészetesebb ellenszerei.

A kis rágcsálók is nagy túlélők, nem csak a macskák. Mindenhová beférkőznek, mindent megrágnak. Nem válogatnak, hogy híres, impozáns épület, vagy lelakott épület között. Ahol képesek tanyát verni, ott elszaporodnak. A Téli Palotában is élt már macska, de amikor egyre elszaporodtak  Így Oroszország leghíresebb és legnagyobb épületét sem kímélték meg jelenlétüktől. Hogy kordában tudják tartani a rágcsálók létszámát, macskákat telepítettek be Erzsébet cárnő utasítására.

II. Katalin, az Ermitázs megálmodója az ott élő macskákat a Téli Palota macskáiként emlegette.

Az Ermitázsban ugyanúgy meghagyták a macskák pozícióját és a hozzájuk fűzött reményeket beváltották, eredményesen egerésztek. A második világháború vetett véget az Ermitázson belüli pályafutásuknak. Szó szerint kihaltak a macskák az Ermitázsból.

A háború megszűnésével újabb cicákat telepítettek az Ermitázsba, és végezték fő macskatevékenységüket, hatékonyan egerésztek. Az Ermitázs kincseiben szívesen gyönyörködtek a látogatók mellett a cicák is. Voltak arra való próbálkozások, hogy a macskákat kipusztítsák az Ermitázsból, de nem volt eredményes. Azóta is élnek ott macskák, de most már saját állatorvosi kiskönyvük van, legtöbbjük ivartalanított hím macska, és a tisztántartásért felelős beosztásban vannak nyilvántartva. Némelyiknek saját kosárkája és etetője is van. Gondoskodnak az idős macskák nyugdíjazásáról is. Az idősödő állatokat örökbe lehet fogadni.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/képek)