Jump to content

Sír a cica, de miért?

2017. 06. 09. 06:00

Nagyon sok család osztja meg életét és életterét is háziállatokkal, de sajnos nem tölthetünk velük annyi időt, mint szeretnénk.

Hazaérkezésünkkor szinte nyakunkba ugranak állataink. Nemcsak az ételt remélik tőlünk, hanem abban reménykednek, hogy jut a gazdi figyelméből, szeretetéből is. A házi állatok java részének a hétköznapokban nélkülözik az ember közelségét. Előfordulhat, hogy cicáink sírásban törnek ki. Egyszerűen unatkoznak, magányosak, és ennek hangot is ad. Ha megoldható, az állandó nyávogás megszűnhet, ha beszerzünk meglévő cicánk mellé egy társat. Beszerezhetünk néhány macskajátékot, amely leköti figyelmét a sok-sok alvás után.

Ha éhes, akkor is nyávog a macska. Éppen mint a kicsi gyerekek, hanggal jelzik, hogy túl sok idő telt el két étkezés között.

Sírás és sírás között is óriási különbség van. Van az a macskanyávogás, amelyből tudjuk, hogy nagyon nincs rendben valami. Azonnal járjunk utána, hogy mi okozhatja ezt a fajta nyávogást és azonnal segítsünk, vagy kérjünk segítséget cicánk számára. Ha úgy ítéljük meg, akkor forduljunk állatorvoshoz. Ha más hangon nyávog kedvencünk, akkor valami nagyon éles fájdalom érhette, de előfordul, hogy olyan nyávogást hallatnak, amely ijesztő, pedig semmi betegség nyomát nem látjuk rajta. Ha meg akarunk nyugodni, és kedvencünknek is segíteni szeretnénk, akkor forduljunk vele állatorvoshoz, mert lehet olyan betegség derül ki, amely szemmel nem látható.

Az újonnan hozzánk került cica zavarában is nyávoghat keservesen. A túl sok inger, az ismeretlen személyek és közeg megzavarhatják. Elsőként érdemes csak egy kis teret megismertetni vele új otthonából, és fokozatosan lehet majd hozzászokatni új környezetéhez.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/képek)